Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šedé kotě

24. 11. 2013

 Šedý kocourek si tiše povzdechl a složil se do klubíčka. Už tu čekal týden, snad ne víc. Jenže on stále nikde. Už se chtěl pokusit o spánek, když tu ho vyrušil zvonek, který pronikavě - a otravně - zazvoněl, kdykoli někdo přišel do zvířecího obchodu. Kocourkova zelená očka se lenivě otevřely a pohlédly na nově příchozího. Spatřily vysokého může s černými vlasy a v komornickém oděvu.

Zelená očka se rozzářila nadějí, a kocourek se ihned  narovnal a sladce mňoukal. Konečně se mu podařilo přilákat Sebastianovu pozornost. Komorník toužebně  vzhlížel na šedého kocoura, co tak rozkošně  vrtěl ocasem ze strany na stranu. ,,Beru," vydechl s okouzleným hlasem. Prodavající se s úsměvěm zvedla a podala Sebastianovi koťátko. Komorník zaplatil, udělil prodavačce koleno-podlamující úsměv (po kterém se musela napít vody na uklidnění) a spěšně se vydal na zpáteční cestu. A jak teď  toho kocoura propašovat do sídla?

Démonovi se nakonec vše povedlo - kdyby nedokázal domů propašovat kotě, možná by se pak i styděl se nazývat démonem. A šedivý kocourek - nyní liž, GRELL, kdyby mohl, by se radostí ukvíkal. Všechno to drbání za ouškami a objímaní- bylo něco, pro co by Grell podnikl něco tak šíleného... proměnit se na kočku. Ovšem časový limit kouzla už vyprchával. Grell byl ale příliš unesený, než aby se staral o jakýsi ČAS.

A tak se jednoho rána Grell probudil jako člověk. 

Sebastian na něj nepochopeně zíral a čelist mu spadla málem na zem. 

,,Eh, ahoj!" vykvíkl Grell vesele a mrkl.

V Sebastianovi vzplál ke Grellovi šílený vztek. Kdyby jen oči mohly zabíjet, jak se říká...

,,Ale no tak, SEBBY. Pořád jsem ten kocourek, snad nevidíš? To bych tady dál nemohl zůstat s tebou? Vzal bych si na sebe i kočičí uši, jestli bys chtěl..." tančil okolo něj Grell.

Jako odpověď na to dostal ránu do obličeje.

,,Týden. A ty uši."

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.

(Raven de Night, 29. 11. 2013 18:15)

Hitori, seš borec xDDDDDDD

Re: .

(Hitori, 30. 12. 2013 22:26)

DÍKYY xDDDD